NAJAVA DANA ŠKOLE I DANA OTVORENIH VRATA TEHNIČKE ŠKOLE BJELOVAR

Autor: Rajna Gatalica, 18. 4. 2016.

U srijedu 20. travnja u Tehničkoj školi Bjelovar održava se Dan otvorenih vrata i Dan škole. Tog dana će učenicima umjesto redovne nastave biti ponuđene različite radionice i predavanja koje će držati pozvani predavači i školski profesori.

U nastavku slijedi popis predavanja, radionica i sportskih aktivnosti.

Poseban gost ove godine nam je prof. Toni Milun koji će održati predavanje pod nazivom „Where the math is fun“.

Predstavnici Zaklade Zamah održat će radionicu „Klub filantropa“.

Prof. Mesić održat će natjecanje u rušenju mostova od špageta koje su izradili učenici Škole.

Prof. Kuštić-Melkić i prof. S. Hermanović održat će radionicu „Tehnike pamćenja“.

Prof. Kos održat će radionicu pod nazivom „Dramske igre u učenju“.

Predavanje pod nazivom „Zašto i kako racionalno trošiti energetske resurse“ održat će prof. Miota.

Prof. Malogorski održat će predavanje pod nazivom „Francuska 2016. – u susret“.

Učenici će moći pogledati i nekoliko filmova, što povijesnog sadržaja, što stručnog po izboru prof. Bratković, prof. Franjić, prof. Matika.

Profesori Kuna, Horvat, Varga i Sabolić su organizirali i različite sportske aktivnosti za učenike: mali nogomet, stolni tenis, šah.

Učenici će i ove godine moći sudjelovati u kvizu s pitanjima iz različitih područja koje su sastavljali profesori Malogorski, Ćurković, Cikoja, Marušić i Čukman. Pitanja će se odnositi i na izložbu fotografija „Hrvatska iz zraka“ autora Davora Rostuhara. Izložba je postavljena na hodnicima škole te ju posjetitelji mogu razgledati prilikom dolaska.

Profesori stručnih predmeta organizirali su sa svojim učenicima prezentaciju rada pojedinih školskih programa za osnovnoškolce koji će taj dan posjetiti Školu:

prof. Ljubić i prof. Peić će prezentirati učeničke radove iz građevine
prof. Majić će s učenicima pokazati dizajniranje i 2D i 3D modeliranje
prof. Grmić i prof. Šola će prezentirati učeničke radove iz područja računalstva
prof. Sakal i prof. Milić će pokazati Pepperovu piramidu, newtonski fluid i lemljenje pomoću mikroskopa
prof. Ipša i prof. Herčeki će prezentirati rad procesnih računala, robotskog manipulatora i učeničkih radova
prof. Podgajski će prikazati rad u NUAS-u, u hidraulici i pneumatici

Tamburaški sastav učenika Tehničke škole Bjelovar obogatit će program Dana škole i Dana otvorenih vrata u vremenu od 10 do 12 sati.

Pozivamo zainteresirane građane da nam se pridruže na predavanjima i radionicama. U nastavku se nalazi popis predavanja/radionica te vrijeme i mjesto održavanja.

Priloženi dokumenti:
NOSITELJI_-_dan_skola_2016.docx (19.43 KB)