SVIJET U MALOM

Autor: Rajna Gatalica, 7. 6. 2016.

Izložba maketa poznatih građevina

(2. – 23. lipnja 2016.)

U četvrtak 2. lipnja 2016. u Narodnoj knjižnici „Petar Preradović“ Bjelovar na Studijskom odjelu svečano je otvorena izložba maketa koje su izradili učenici Tehničke škole Bjelovar, smjer građevinski tehničar. Makete su prvi put privukle pažnju posjetitelja u travnju tijekom Dana Tehničke škole Bjelovar kada smo ih odlučili pokazati i široj javnosti. Učenici su uložili mnogo truda i znanja te uz pomoć mentora napravili prava mala remek djela. Na otvorenju je istaknuto da je za izradu nekih maketa utrošeno oko 400 sati rada.

Izložbu čine sljedeći radovi:

Mateo Lacković – Stadion Poljud

Mateo Lacković – Maketa obiteljske kuće

Matko Popović – Šibenski most

Kristijan Berisha – Brooklyn Bridge

Emma Horvat – Forth Bridge

Valentino Filipan – Vanjska knjižnica

Marija Kozić – Niskoenergetska kuća

Petar Senković – Hell Gate Bridge

Ivan Temšić – Akashi Kaikiyo Bridge

Marijan Pil – Pasivna kuća

Mostovi od špageta (skupina autora)

Mentori učenicima bili su profesorica Sanja Ljubić te profesori Zvonimir Mesić i Ivan Peić. Izložba se može pogledati do 23. lipnja 2016.

Rajna Gatalica, dipl. knjižničarka