Stručna ekskurzija elektrotehničara i tehničara za računalstvo

Autor: Matija Ipša, 3. 5. 2017.

Učenici 4.b i 4.c razreda Tehničke škole Bjelovar posjetili su 27. travnja 2017. godine Podravku,  HE Čakovec i grad Varaždin.

Tijekom jednodnevnog stručnog izleta budući elektrotehničari i tehničari za računalstvo imali su prilike upoznati se s Podravkom i hidroelektranom Čakovec.

Podravka je jedna od vodećih prehrambenih kompanija u ovom dijelu Europe koja posluje u više od četrdeset zemalja na svih pet kontinenata. Uz prezentaciju i razgovor upoznali smo povijest i nastanak Podravke, te ciljeve kompanije u budućnosti. Učenici su aktivno sudjelovali u razgovoru te saznali mnoštvo zanimljivosti vezanih uz Podravku. Domaćini su nas iznenadili poklon paketima s mnoštvom „slatkih“ proizvoda.

Nakon Koprivnice zaputili smo se prema HE Čakovec. Hidroelektrana pripada proizvodnom području Sjever koje ima ukupno tri hidroelektrane na rijeci Dravi.

Uz stručno vođenje voditelja proizvodnog pogona hidroelektrane učenici su imali mogućnost povezati teorijska znanja i konkretnu primjenu pojedinih strojeva, uređaja i sustava u cjelini. Dobili su nova znanja i prikupili mnoštvo zanimljivih informacija.

U popodnevnim satima uputili smo se prema gradu Varaždinu. Iako vremenska prognoza nije bila obećavajuća, vrijeme nas je itekako poslužilo prilikom obilaska. Uz pratnju lokalnog vodiča proveli smo ugodno popodne šetajući baroknim gradom i upoznajući njegove znamenitosti.

Nakon slobodnog vremena za ručak i individualni razgled krenuli smo natrag za Bjelovar.