Svjetski dan kravate, 18. listopada 2018.

Autor: Lidija Novosel, 19. 10. 2018.

Ovaj tjedan protekao je u znaku kravate. Jučer (18. listopada) bio je Svjetski dan kravate, a u srijedu Svjetski dan borbe protiv siromaštva. Učenici Obrtničke i Tehničke škole Bjelovar obilježili su spomenute dane radionicama recikliranja starih kravata od kojih su napravili narukvice, ogrlice, broševe, torbice za mobitele, držače za ubruse i pojaseve.

Na Svjetski dan kravate u školskoj je knjižnici otvorena prodajna izložba uradaka, a prihodi su namijenjeni učenicima slabijeg materijalnog stanja. U srijedu smo na radionici ugostili i učenike iz susjedne V. osnovne škole koji su nam također pomogli u izradi modnih detalja od kravata, a u četvrtak je održana i radionica vezanja kravate za sve zainteresirane učenike obiju škola koju je vodio ravnatelj Branko Cvetković, koji svakodnevno nosi taj modni detalj. Na radionicama je sudjelovalo stotinjak učenika triju škola. Radionice su vodile: knjižničarka Katarina Belančić Jurić, pedagoginje Adela Sakradžija, Lidija Novosel, Martina Hautman Matijaš i nastavnica hrvatskog jezika Đurđa Valinčić. Zahvaljujemo svim učenicima koji su se odazvali i dali svoj doprinos obilježavanju Svjetskog dana kravate i Svjetskog dana borbe protiv siromaštva.