Stručni skup nastavnika strojarske skupine nastavnih predmeta

Autor: Josip Miota, 7. 11. 2018.

19. stručni skup Međužupanijskog stručnog vijeća za sektor strojarstva, metalurgije i brodogradnje za Bjelovarsko – bilogorsku i Virovitičko – podravsku županiju održanog  7. studenoga  2018. godine s početkom u 15 sati  u prostorijama Tehničke škole Bjelovar.

Voditelj MŽSV upoznao je nazočne članove s ostvarenim programom rada za prošlu  školsku godinu. Konstatirano je da su svi postavljeni ciljevi u prošloj školskoj godini i ostvareni.

Voditelj MŽSV upoznao je nazočne s prijedlogom programa rada koji su dobili s pozivom i mogli su predložiti promjenu sadržaja rada. Dogovoreno je da se u prosincu organizira stručni skup u Industrijsko – obrtničkoj  školi Virovitica, u ožujku 2019. godine u Srednjoj školi Čazma i u svibnju 2019. godine u Srednjoj školi             „ Stjepan Ivšić“ u Orahovici. Predloženi plan rada je usvojen.

Josip Miota obrazložio je novi način provođenja natjecanja učenika od šk. god. 2018./2019.  Za sektor strojarstva održat će se međužupanijska natjecanja za područja: automehatronike, instalacija kućnih instalacija,strojarske tehnologije, CNC obrade odvajanjem čestica, robotike i mehatronike.Sve škole istočno od BBŽ održat će ova natjecanja u grupaciji slavonskih županija. Nakon toga će najbolje plasirane škole sudjelovati na državnim natjecanjima.

Libuška Klubičko – Palatinuš i Zdravko Sikora obrazložili su mogućnosti i postupak opremanja škola primjenom Crowdfunding platforme u svrhu nabavke potrebne opreme. Imate ideju, a nemate materijalnu potporu? Crowdfunding platforme mogu pomoći. Predstavlja se projekt grupi korisnika platforme koji se mogu financijski uključiti u projekt.  Za početak trebate pronaći odgovor na pitanje: Što vaš projekt čini drugačijim od drugih? Priča mora biti uvjerljiva, jasna, dovoljno uzbudljiva da potakne na akciju.

Mora biti vidljivo što točno želite postići, zašto je to važno i zašto bi netko nepoznat financijski podržao taj projekt. Cilj projekta mora biti jasan odmah na početku.

Objasniti za što će se utrošiti prikupljeni novac. Kampanja treba biti medijski popraćena. Na ovaj način prikupljena su dostatna sredstava za nabavku CNC stroja u Tehničkoj školi Daruvar.

Voditelj MŽSV:

Josip Miota, prof.savjetnik