Dan osoba s invaliditetom

Autor: Administrator , 7. 12. 2018.

Povodom obilježavanja 3. prosinca, Međunarodnog dana osoba s invaliditetom, pedagoginja Lidija Novosel i knjižničarka Andrea Petrić organizirale su za učenike tribinu s naša dva vrhunska bjelovarska sportaša, Josipom Slivarom i Radovanom Halasom.

Učenici su doživjeli pravi motivacijski sat u kojem se razgovaralo u Josipovim i Radovanovim ozljedama, o njihovoj pozitivi, skromnosti,  njihovim uspjesima i volji i želji da se bave sportom koji im mentalno i fizički uvelike pomaže. Iz razgovora se dalo zaključiti kako niti jedan od njih ne doživljava sebe kao osobu s nekim tjelesnim oštećenjem već pokušavaju izvući najbolje iz nastale situacije te su tako dali pravi primjer našim mlađim generacijama kako treba kročiti kroz život.

Pošto njihove ozljede nisu s njima od rođenja, bilo je poticajno i motivirajuće čuti kako je do njih došlo i kako su se oni nosili s time. U današnje vrijeme kada mlade generacije doživljavaju sve oko sebe vrlo ozbiljno, čuti i vidjeti ovakve primjere bio je poticaj na razmišljanje i rad na sebi.

Naši gosti su puni sat odgovarali na pitanja, a učenici su dobili uvid u to što se trudom i radom može postići, kako je ravnatelj naglasio, „ovi naši sportaši su pravi školski primjer što se u životu može postići bez obzira na prepreke koje po putu naiđu.“