Nagradno putovanje i promocija naše škole na sunčanom Hvaru!

Autor: Sanja Ljubić, 25. 10. 2019.

Nakon što smo se nasmijale, puno puta počešale iza uha, odbacile pa ponovno prihvatile ideju da sudjelujemo na natječaju, pred sam kraj prošle školske godine sve naše ideje, osmijehe i bakine priče pretočile smo u djelo. I taaaako pored 51 -og rada u prvih 10 izabranih i pozvanih na Hvar bile smo mi: Marijana Bratanić, učenica 3.d razreda, Nikolina Kadoić, učenica 3.d razreda, Ines Lagundžić, učenica 2.d razreda i Karolina Klarić, učenica 2.d razreda, uz moju pratnju.

Naš uvodni govor na Hvaru u Atriju tik uz renesansno kazalište:

Mi tehničari, odnosno tehničarke, građevinarke pripadamo u skupinu ljudi koji crtežom prikazuju ono čega još nema, ono što je u našem umu i što smo tek osmislile. Graditelji samozatajno i nenapadno, baš kao i sama priroda, iz dana u dan grade i oblikuju gradove, mjesta i krajolike. Strukom i uvažavanjem prirode zapravo smo osnova za razvoj turizma i putovanja. Putnici gledaju građevine i dive im se, a prirodi u oslikavanju krajolika, u oblikovanju listova, latica ruža, u nijansiranju detalja nema premca, tako biljke privlače pčele ali i oči i ruke prolaznika.

Ovo je bio izazov za mene i moje učenice, takav naizgled grub posao tehničara primijeniti u tako romantičnoj i nostalgičnoj temi „ Kako su liječili naši stari“. Stoljećima prije su ljudi upoznavali biljke,  koristili ih za zacjeljivanje rana i liječenje bolesti, upala i rješavanje bolova. Danas malo ljudi poznaje ljekovite biljke, a znanje se prenosi s generacije na generaciju, „ s koljena na koljeno“. Da ta saznanja ne bi pala u zaborav akcije poput ove su zlata vrijedne a kako ih onda mi ne bismo podržali. Ako želimo očuvati prirodu, njegovati tradiciju, učiti živjeti na prirodan, zdrav način najbolje je krenuti od najmanjih, onih koji tek počinju spoznavati svijet. S tom idejom smo krenule i osmislile ovu slikovnicu tj. bojanku. (pogledajte prezentaciju)

Slike pogledajte u galeriji.

Priloženi dokumenti:
Slikovnica_2.pptx (10.46 MB)