IPA projekt

Seminar iz područja andragoških 'soft' vještina, Dubrovnik (28.02., 01.03. i 02.03.2014.)

Autor: Emina Grmić, 6. 3. 2014.

Europska unija / European Union
Grant scheme
Capacity building of the Adult Education Institutions
Building Local AE Capacities for Educating World-Class Developers of Mobile Applications
(BE World Class)
Grant Contract No. IPA4.1.3.2.02.01.c14

U Dubrovniku je 28.02., 01.03. i 02.03. 2014. održan seminar iz područja unaprijeđenja andragoških vještina za profesore Tehničke škole Bjelovar, Strukovne škole Đurđevac te Pučkog otvorenog učilišta Algebra u sklopu projekta Unaprjeđenje lokalnih kapaciteta za obrazovanje vrhunskih programera mobilnih aplikacija (BE WORLD-CLASS).

Na seminaru su sudjelovali članovi projektnog tima (nositelja projekta te projektnih partnera) te odabrani profesori iz strukovnih škola.  Seminar iz područja razvoja androgoških vještina održao je predavač g. Eugen Ban, Viši savjetnik za tehničku kulturu i informatiku iz Agencije za odgoj i obrazovanje.

Tijekom seminara polaznici su obradili nekoliko važnih tema iz područja andragogije kao što su osobnost i osobni razvoj trenera, andragoške osnove i priprema treninga, retorika, medijska didaktika, vođenje i kontrola treninga te praktične vježbe.

Na praktičnim vježbama, polaznici su raspravljali o stvarnim problemnim situacijama u školi /učionici (role play odnosa učenik – profesor) te su imali prilike predložiti svoja i čuti prijedloge rješenja drugih polaznika.

Tim iz Strukovne škole Đurđevac

Tim iz Pučkog otvorenog učilišta Algebra

Svi polaznici seminar su napustili izuzetno zadovoljni stečenim znanjima i iskustvima, jer se radi o kompetencijama koje će moći primjeniti na projektu, ali i u svakodnevnom radu kao i u brojnim drugim životnim situacijama.

Kontakt za više informacija: ipa(at)algebra.hr, anita.martincevic(at)algebra.hr

„Sadržaj ove publikacije/emitiranog materijala  isključiva je odgovornost Tehničke škole Bjelovar.“