Kutak za roditelje

Dragi roditelji,

vi ste prvi djetetovi učitelji i ostajete to tijekom čitavog njegovog života. Ovaj kutak otvoren je s ciljem poticanja suradnje između roditelja, nastavnika, knjižničara i učenika.

Ovdje ćete uvijek moći pronaći popis literature iz pedagogije i psihologije koja bi vas možda mogla zanimati, kao i obavijesti važne za vas.

Roditelji poznaju svoju djecu i njihov karakter. Roditelji su ti koji sa svojom djecom žive od njihova rođenja do odrasle dobi. Oni su prvi uzori za rješavanje problema, za suradnju i za zajedništvo. Ciljano uče svoju djecu kako postati članovima zajednice. Njihovi su ciljevi za vlastitu djecu jednako široki kao i ciljevi nastavnika za svu djecu koju poučavaju i odgajaju.

(Rečić; Popović. Odgajati znanjem i ljubavlju)