Istraživanje:Sigurnost u prometu

Autor: Sandra Hermanović, 29. 5. 2020.

U travnju smo proveli istraživanje u trećim i četvrtim razredima na temu Sigurnost u prometu. Podaci koje su dobili među 84 učenika trećih i četvrtih razreda su zabrinjavajući.
Potaknuti njima napravili smo letke, video uradak, on line izložbu te prezentaciju istraživanja. te prezentirali u razredima i objavili u medijima.
Anketa je pokazala da gotovo polovina ispitanih učenika već vozi, odnosno ima vozačku dozvolu. Od toga njih 71,8 posto vozi automobil svaki dan. Iako u kratkom vremenskom razdoblju od dobivanja vozačke dozvole, čak 18 posto ih nije moglo ustvrditi da baš nikada nisu prošli kroz crveno svjetlo na semaforu, a poguban je podatak da je priličnih 15,4 posto ili skoro svaki šesti učenik priznao da često vozi pod utjecajem alkohola. Skoro svaki četvrti ili njih 26 posto se pojasom veže često, povremeno ili nikada, a samo ih 15,4 post ne sluša glasno glazbu dok vozi. Za zamisliti se je i nad podacima da 38,5 posto učenika povremeno vozi umorno i 45 posto ih se povremeno vozilo s vozačem pod utjecajem alkohola.

Pogledajte prezentaciju: