Županijsko stručno vijeće nastavnika informatike / računalstva

Autor: Emina Grmić, 4. 12. 2013.

3. prosinca 2013.  u Tehničkoj školi Bjelovar održano je Županijsko stručno vijeće nastavnika informatike / računalstva srednjih škola Bjelovarsko - bilogorske županije.

Prva točka dnevnog reda uvela nas je u temu „Mentorstvo pripravniku“. Naše Vijeće ima pripravnike tako da smo uz materijale više savjetnice za informatiku, računalstvo i tehničku kulturu, Viktorije Hržice, međusobno razmjenjivali iskustva mentorstva, pripravnika i polaganja stručnog ispita iz informatike / računalstva. Ujedno najavljen je i Stručno – metodički skup priprema za polaganje stručnog ispita koji će se održati u Osijeku 7. siječnja 2014.

Predavanje o samovrednovanju pripremila je Sandra Petrlić, prof. pedagog u kojem smo dobili prijedloge na koji način putem samovrednovanja vlastitog rada težiti ka unaprjeđivanju kvalitete nastavnika kao profesionalaca.

Profesorica Ines Novosel aktivnom radionicom informirala nas je o izradi online anketa pomoću Google obrasca. Radionica je bila kreativna i zanimljiva, te smo dobili uvid u ankete, rezultate i zaključke  dobivene na taj način.

Nakon izrade anketa, profesorica Daniela Ivanov Štimac informativnom radionicom pokazala je mogućnosti izrade interaktivnih plakata uporabom Glogstera. Pokazala nam je kako ih primjenjuje u nastavi i na koji  način vrednuje učeničke radove.

Na kraju Vijeća profesorica Ljiljana Blum izvijestila nas je o dojmovima s CARNetove korisničke konferencije CUC 2013. Potpun sadržaj konferencije možete pronaći na adresi http://cuc.carnet.hr/2013 .

Članovi vijeća obaviješteni su o:

Dogovoren je okvirni datum idućeg Vijeća i moguće teme.

Voditeljica županijskog vijeća
nastavnika informatike / računalstva