> Upisi

UPIS U 1. RAZRED
2017./2018. ŠKOLSKE GODINE

Ostvarujemo programe koji svojom interdisciplinarnošću zadovoljavaju zahtjevima 21. stoljeća. Svi programi naše škole jednako su pogodni za obrazovanje djevojaka i mladića.

Tehnička škola Bjelovar upisuje slijedeće programe – zanimanja:

1. RAČUNALNI TEHNIČAR ZA STROJARSTVO
  2. ELEKTROTEHNIČAR
  3. TEHNIČAR ZA RAČUNALSTVO
  4. GRAĐEVINSKI TEHNIČAR

Za upis učenika u 1. razred vrednuju se i boduju zajednički, posebni i dodatni elementi:

Zajednički elementi:

• prosjeci svih zaključnih ocjena svih nastavnih predmeta na dvije decimale u posljednja četiri razreda osnovnog obrazovanja;
  • vrednuju se i zaključne ocjene u posljednja dva razreda osnovnog obrazovanja iz nastavnih predmeta hrvatski jezik, matematika,  prvi strani jezik, fizika, kemija i tehnička kultura.

Posebni elementi:

• sposobnosti i darovitosti  (što se boduje pod ovim elementima možete pročitati u odluci o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2017/18).

Dodatni elementi:

• uspjeh kandidata u otežanim uvjetima (što se boduje pod ovim elementima možete pročitati u odluci o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2017/18).

Provjera predznanja stranog jezika  (za učenike koji nisu učili taj jezik u osnovoj školi minimalno 4 godine, a žele ga odabrati kao prvi strani jezik) DATUM ĆE BITI NAKNADNO OBJAVLJEN!

Odluku o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2017/18. možete naći na web stranici naše škole ili ministarstva znanosti,  obrazovanja i športa).

TEHNIČAR SE OSPOSOBLJAVA ZA:

Obavljanje poslova u projektiranju, pripremi i vođenju proizvodnje te održavanju uređaja i cijelih pogona u područjima strojarstva, elektrotehnike, računalstva  i graditeljstva ili za nastavak obrazovanja na tehničkim i drugim visokim i višim učilištima.

Jedinstveni popis zdravstvenih kontraindikacija.pdf
 Upisno povjerenstvo.jpg

Natječaj za upis u 1. razred školske godine 2017./2018.

NATJEČAJ ZA UPIS U I. RAZRED

Učenici se prijavljuju i upisuju u I. razred srednje škole u šk. god. 2017/2018. elektroničkim načinom putem mrežne stranice Nacionalnoga informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole sukladno Odluci o upisu učenika u I. razred Klasa: 602-03/17-06/00015, Ur.broj: 533-25-17-0005 od 12.05.2017., Pravilnika o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole Klasa:023-03/14-05/00011, Ur.Broj:533-25-15-0009 od 29.4.2015.,Pravilnika o izmjenama i dopunama Pravilnika o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole Klasa:602-03/17-06/00053, Urbroj:533-25-17-0001 od 09.5.2017. i ovog natječaja.

Učenici se prijavljuju i upisuju u sljedeće obrazovne programe:

Šifra
zanimanja

Broj godina obrazovanja

Broj
razrednih odjela

Računalni tehničar za strojarstvo

Elektrotehničar

Tehničar za računalstvo

Građevinski tehničar

Ukupno Tehnička škola Bjelovar

Početak prijava kandidata u ljetnome roku u sustav 25.05.2017.
Početak prijava  obrazovnih programa 26.06.2017.

Datum provjere znanja stranog jezika koji je uvjet za upis, a učenik ga nije  učio u osnovnoj školi:

• dana 19. lipnja 2017., u 13.00 sati za kandidate (učenike) s teškoćama u razvoju;
  • dana 5. srpnja 2017., u 10.00 sati za redovite kandidate (učenike).

Završetak prigovora na unesene osobne podatke, ocjene, natjecanja, rezultate dodatnih provjera i podatke na temelju kojih se ostvaruju dodatna prava za upis 07.07.2017.
Brisanje s liste kandidata koji nisu zadovoljili preduvjete 10.07.2017.
Zaključavanje odabira obrazovnih programa i početak ispisa prijavnica 10.07.2017.

Objava konačnih ljestvica poretka 13.07.2017.

Zaprimanje upisnica i ostale dokumentacije u Tehničkoj školi Bjelovar organizirati će se dana 13. 7., 14. 7. i 17. 7. 2017. od 8.00 do 16.00 sati.
Objava slobodnih mjesta za jesenski rok 21.07.2017.

Napomena:

III. ZAJEDNIČKI ELEMENTI VREDNOVANJA  KANDIDATA
Članak 7.

(1) Zajednički elementi vrednovanja za upis kandidata u sve srednjoškolske programe obrazovanja čine prosjeci zaključnih ocjena iz svih nastavnih predmeta na dvije decimale u posljednja četiri razreda osnovnog obrazovanja.
Na takav način moguće je steći najviše 20 bodova.

(4) ... vrednuju se i zaključne ocjene u posljednja dva razreda osnovnog obrazovanja iz nastavnih predmeta: Hrvatski jezik, Matematika, prvi strani jezik (Engleski jezik ili Njemački jezik), Fizika, Tehnička kultura, Kemija.

Na takav način moguće je steći najviše 80 bodova.

Pravo na izravan upis ili dodatne bodove ostvaruju kandidati na osnovi rezultata koje su postigli na:

• natjecanjima u znanju iz nastavnih predmeta: Hrvatskoga jezika, Matematike, prvoga stranog jezika;
  • natjecanjima u znanju iz dvaju nastavnih predmeta posebno značajnih za upis u skladu s Popisom predmeta posebno važnih za upis i jednog nastavnog predmeta kojeg samostalno određuje škola- Fizika, Tehnička kultura i Kemija;
  • jednome natjecanju iz znanja koji samostalno određuje srednja škola iz Kataloga natjecanja i smotri učenika i učenica osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske, a koja se provode u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje-Informatika

Popis zdravstvenih zahtjeva za programe obrazovanja sukladno jedinstvenom popisu zdravstvenih zahtjeva srednjoškolskih programa u svrhu upisa u I. razred srednje škole:

• potrebno je donijeti liječničku svjedodžbu medicine rada za sve programe obrazovanja osim računalnog tehničara za strojarstvo, za koji je potrebno donijeti potvrdu liječnika školske medicine.

Dokumenti potrebni za upis:

1. Popunjena upisnica
  2. Liječnička svjedodžba odnosno svjedodžba medicine rada
  3. Dokumenti kojima je ostvarena prednost pri upisu.

Strani jezici koji se izvode kao obvezni nastavni predmeti su engleski i njemački.