1. mjesto na državnoj razini natjecanja Infokup 2014

Autor: Emina Grmić, 22. 3. 2014.

Infokup je natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola u tri osnovne kategorije: Algoritmi, Osnove informatike i Razvoj softvera, kroz školsku, županijsku i državnu razinu.

Ovogodišnje natjecanje započelo je školskim natjecanjem 21. siječnja u kojem je na razini Hrvatske sudjelovalo 5351 učenik. Iz naše škole na školskoj razini sudjelovalo je 8 učenika od ukupno 637 prijavljenih u kategoriji Osnove informatike za strukovne škole.

Na  županijsku razinu natjecanja 21. veljače u toj kategoriji pozvano je ukupno 195 učenika na razini Hrvatske, odnosno 8 učenika naše županije, tj. 5 učenika naše škole, pri čemu smo osvojili prva četiri mjesta u Bjelovarsko – bilogorskoj županiji.

Rang

Gabrijela Szabo

Krunoslav Kulhavi

12

Na državno natjecanje iz Osnove informatike za strukovne škole ukupno je pozvano 8 učenika odnosno jedan učenik naše škole Tomislav Vukelić.

Državno natjecanje trajalo je od 17. do 20. ožujka u Primoštenu, pri čemu smo zaslugama Tomislava Vukelića osvojili 1. mjesto.

Rang

Ime

Razred

Mentor

Ukupno (51)

Antonio Kukas

Braslav Erpačić

40,5

Tomislav Vukelić

40,5

Krešimir Topolovec

Ivan Jurić

33

Dino Ilić

4

Srednja škola za elektrotehniku i računalstvo

Dolores Kapović , Loris Rašpolić

32

Nikola Jerković

Sanja Vehabovic

31

Blaž Korotaj

Elektrostrojarska škola Varaždin

Ramon Šafarić

30,5

6

Karlo Svetec

Srednja škola Ban Josip Jelačić

Danijel Ptičar

27

7

Mario Vuzem

Srednja škola Krapina

Stjepan Šalković

23

Pripremu učenika za natjecanje iz Osnova informatike vodila je profesorica Emina Grmić.

Sve čestitke svim natjecateljima, a posebno učeniku Tomislavu Vukeliću na osvojenom 1. mjestu na državnoj razini natjecanja.