Županijsko prvenstvo škola u malom nogometu za srednjoškolce

Autor: Goran Valuh, 27. 11. 2008.

Dana 27. 11. 2008. godine se održalo županijsko prvenstvo škola u malom nogometu za srednjoškolce. Prvenstvo se odigralo u dvorani novog SC-a. Tehnička škola je bila u sastavu: Ravlić, Ingula, Kozić, Cvitković, Fulir,  Novaković, Krmpotić, Markić, Matešin, Kos i Starčević. Voditelj ekipe bio je profesor Zdenko Kuna.

Suci su bili Damir Župan i Ivan Vlašić.

Nastupile su četiri ekipe, Ugostiteljska škola Bjelovar, Tehnička škola Bjelovar, Gimnazija Grubišno polje, Tehnička škola Daruvar. Zato što je bilo malo ekipa igralo se međusobno, pobjednik bi bio onaj tko bi skupio najviše bodova. Pobjeda je donosila 3 boda, nerješeni rezultat 1 bod, a poraz 0 bodova. Tako je 1. mjesto zauzela Ugostiteljska škola Bjelovar, 2. mjesto Tehnička škola Bjelovar, 3. Tehnička škola Daruvar, a 4. mjesto Gimnazija Grubišno Polje. Naši nogometaši sa znanjem i igrom trebali su zauzeti i bolje mjesto, ali s nedostatkom sreće postigli su drugo mjesto. U prvoj utakmici igrali su s Ugostiteljskom školom Bjelovar gdje su bili nadmoćniji i poveli sa 1:0, ali u drugom poluvremenu je bila manja koncentracija naših igrača. Tako da su 3 igrača od 4 ostala u napadu a suparnici su presjekli loptu i išli u kontru prema našem golu, i zabili ga. Na isti način su zabili i drugi gol, tako da smo izgubili 1:2. U drugoj utakmici igralo se protiv Gimnazije Grubišno Polje gdje smo izašli kao pobjednici 12:1, a treća utakmica se igrala protiv Tehničke škole Daruvar iz koje smo isto izašli kao pobjednici 6:2.

Nismo baš zadovoljni igrom naših nogometaša, zato što imaju dobro znanje koje nije iskorišteno. Malo većim trudom i voljom te zalaganjem, postigli bi se bolji rezultati. Nažalost ne budu išli dalje na natjecanje, samo 1. na županiskom natjecanju idu dalje. Tako da im možemo samo zahvaliti što su predstavljali našu školu i što su postigli dobro mjesto.